Multimedialna społeczność

Nie jesteś zalogowany na forum.

Basia33
Użytkownik
Lokalizacja: Gdynia
Data rejestracji: 2015-08-30
Liczba postów: 20

Odp: Co myślicie o grupach wsparcia?

W amerykańskich filmach często pojawia się motyw grup wsparcia prowadzonych przez profesjonalnych psychoterapeutów. Co ciekawe nie sa to tylko i wyłącznie grupy dla osób borykających się z roznego rodzaju uzależnieniami, ale bardzo czesto są to grupy dla osób cierpiących na jakieś schorzenia typu choroba nowotworowa, zaburzenia odżywiania itp. Czy w Polsce też coś takiego funkcjonuje?

Offline

TomekPacak
Użytkownik
Lokalizacja: Kielce
Data rejestracji: 2015-08-29
Liczba postów: 7

Odp: Co myślicie o grupach wsparcia?

Nie wiem czy dokładnie to jest to samo, ale natknołem się na taką informację http://twojczas-psychoterapia.pl/terapia-grupowa/. Chyba takie terapie grupowe działajom właśnie w przedstawiony przez ciebie sposób. Nie wiem tylko czy ich uczestnicy to zawsze osoby borykające się z tym samym problemem, bo chyba cieżko byłoby zebrać taką grupę. Ludzie w polsce są raczej zamknienci i rzadko korzystają z tego typu form wsparcia, a szkoda bo to fajna opcja na wewnętrzne wzmocnienie i dobra okazja żeby wyrzucić z siebie swoje bolączki i żale.

Offline

zagadkowa
Użytkownik
Lokalizacja: Gdańsk
Data rejestracji: 2015-08-30
Liczba postów: 10

Odp: Co myślicie o grupach wsparcia?

Wydaje mi się, że kolega ma rację. W Polsce taką formą terapii może być właśnie terapia grupowa. Serwis, z którego pochodzi przytoczony adres zawiera więcej informacji na ten temat, także jak szukasz bardziej dokładnych informacji to przejrzyj sobie zawartość portalu http://twojczas-psychoterapia.pl/. Z tego co się orientuję to przy niektórych szpitalach też działają takie grupy wsparcia, ale u nas to ma bardziej charakter wzajemnej pomocy, a nie działań stricte terapeutycznych.

Offline

FrankM
Użytkownik
Lokalizacja: Pruszków
Data rejestracji: 2015-08-30
Liczba postów: 19

Odp: Co myślicie o grupach wsparcia?

W naszym kraju taka publiczna pomoc psychologiczna ogólnie stoi na zenująco niskim poziomie, jeśli w ogóle funkcjonuje, bo w wielu miejscach jej po prostu nie ma. Jak chcesz fachowej pomocy, to terapeuty musisz poszukac na własną rękę.

Offline